Перша зустріч

з потенційною нянею

 1. Обумовлюючи графік роботи, обов'язково уточніть, що няня має приступати до своїх обов'язків в точно призначений час, а не приходити «вчасно» і витрачати ще 10 хвилин на переодягання, миття рук і інше - адже саме на ці 10 хвилин ви можете спізнюватися на свою роботу.

 2. Якщо ви хочете, щоб няня переодягалася,
  обов'язково обговоріть це заздалегідь. Можете запропонувати їй «свою» поличку в шафі і рушник.

 3. Попередьте, що няня виконує ваші і лише ваші розпорядження. Це дозволить уникнути проблем при втручанні в роботу няні вашої мами або свекрухи.

 4. Обов'язково зупиніться на тому, що няня має виконувати вказівки батьків, незалежно від власних уявлень про виховання. Можна виходити і з протилежного: ви вважаєте, що більше довіряєте її досвіду, і дозволяєте їй доглядати за дитиною на свій розсуд.

 5. Обговоріть питання харчування. У який час няня може пообідати і чи може користуватися вашим холодильником, які саме продукти няня може брати. Питання харчування дуже делікатне, і щоб уникнути непорозумінь, можна запропонувати няні харчуватися власними продуктами, які вона буде приносити з собою.

 6. Зовсім не обов'язково відразу після співбесіди давати відповідь. Дайте собі час на роздуми і обговорення з членами сім'ї. Можливо, розповідаючи про няню своїм близьким, ви зрозумієте, що вас щось бентежить, або, навпаки, розповідь розвіє останні сумніви.

 7.  Приблизний перелік питань, які можна задати няні при особистій зустрічі:
     — Попросіть розказати про останнє місце роботи.
     — Що входить в обов'язки няні?
     — Як вона заспокоюватиме дитину, коли та плаче?
     — Її дії по наданню першої допомоги (дитина подавилася, отруїлася і т.п.).
     — Як часто вона хворіє?
     — Чи зможе няня затриматися за попередньою домовленістю, попрацювати у вихідні, виїхати на дачу?

Перший день

роботи няні у вас вдома

 1. Якщо обставини не дозволяють вам перебувати разом з нянею кілька днів, то постарайтеся провести з нею хоча б кілька годин.

 2. Проведіть няню по всій квартирі, розкажіть, де знаходяться речі та іграшки малюка, яким посудом він користується.

 3. Покажіть, як користуватися побутовою технікою, яка їй може знадобитися в роботі. Якщо ви залишаєте їй ключі, попросіть няню у вашій присутності відкрити і закрити замки.

 4. Якщо Ви наважилися довірити няні Вашу дитину, то ключі від квартири і обстановка не повинні бути питанням довіри. Але також Ви повинні розуміти, що дорогоцінні речі, гроші не варто залишати на виду.

 5. Краще всього, якщо ви в перший же день роботи вручите няні в письмовому вигляді перелік всіх обов'язків, які ви раніше обумовили.

 6. Обов'язково залиште няні всі можливі контактні телефони: ваші, ваших родичів, сусідів, міліції, швидкої допомоги, лікаря, районної аварійної служби.

 7. Обов'язки, які ви на неї покладаєте: пам'ятайте, що у няні, яка повинна мити підлогу і готувати обід, на дитину може залишатися менше часу, з іншого боку, якщо нескладна домашня робота виконується, коли ви на роботі, у вас буде залишатися більше часу для дитини.

 

Психологічні особливості взаємовідносин з нянею

Головне у виборі няні - щоб вона вам «по-людськи» сподобалася.
Якщо у вас є щонайменші сумніви - не наймайте!

Вибір, природньо, за вами, але краще будувати відносини таким чином, щоб няня не вважала себе «членом сім'ї». З цією метою краще залишитися з нянею на «ви». Якщо одного разу ви дозволите няні вам «тикати» і називати вас «Дитинко» або почнете спільно «розпивати чаї» і ділитися своїми проблемами, майте на увазі, що назад дороги вже не буде.

Перший час ви можете себе почувати дуже ніяково в ролі роботодавця. Складно будувати відносини без наявності певного досвіду. Намагайтеся бути гранично ввічливими, при цьому вимагаючи неухильного виконання ваших розпоряджень. Пам'ятайте про те, що вам не роблять послугу, а працюють за гроші, які ви самі заробляєте.

 

Оперативна розробка вебсайтів
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Яндекс цитирования

This free website was made using Yola.

No HTML skills required. Build your website in minutes.

Go to www.yola.com and sign up today!

Make a free website with Yola